Plugins - Contact Form 7 - Stable (latest release) - en to nn_NO translation catalogue (221 entries)

en: %1$s and %2$s
nn_NO: %1$s og %2$s

en: %1$s at %2$s
nn_NO: %1$s kl. %2$s

en: %s configuration error detected | %s configuration errors detected
nn_NO[0]: %s feil i oppsettet er oppdaga
nn_NO[1]: %s feil i oppsettet er oppdaga

en: &mdash; Select &mdash;
nn_NO: &mdash; Vel &mdash;

en: (This message was added in Contact Form 7 version %s.)
nn_NO: (Denne meldinga vart lagt til i Contact Form 7 versjon %s.)

en: (opens in a new tab)
nn_NO: (opnar i ny fane)

en: (optional)
nn_NO: (valfritt)

en: <code>%1$s</code> property of a <code>WPCF7_ContactForm</code> object is <strong>no longer accessible</strong>. Use <code>%2$s</code> method instead.
nn_NO: <code>%1$s</code> tilhøyrer eit <code>WPCF7_ContactForm</code>-objekt er <strong>ikkje lenger tilgjengeleg</strong>. Bruk metoden <code>%2$s</code> i staden.

en: <strong>Additional Settings</strong> provides a place where you can customize the behavior of this contact form by adding code snippets.
nn_NO: <strong>Flere innstillingar</strong> ger det mogleg å endra korleis kontaktskjemaet oppfører seg ved å legge til eigne kodesnuttar.

en: <strong>Contact Form 7 %1$s requires WordPress %2$s or higher.</strong> Please <a href="%3$s">update WordPress</a> first.
nn_NO: <strong>Contact Form 7 %1$s krever WordPress %2$s eller nyare.</strong> <a href="%3$s">Oppdater WordPress</a> først.

en: <strong>Duplicate</strong> - Clones that contact form. A cloned contact form inherits all content from the original, but has a different ID.
nn_NO: <strong>Lag kopi</strong> - Lagar ein kopi av det valte kontaktskjemaet. Kopien får likt innhald som originalen, men får sin egen ID.

en: <strong>Edit</strong> - Navigates to the editing screen for that contact form. You can also reach that screen by clicking on the contact form title.
nn_NO: <strong>Rediger</strong> - Tar deg til redigeringsskjermen for akkurat dette kontaktskjemaet. Du kan også nå redigeringsskjermen ved å klikkje på tittelen til kontaktskjemaet.

en: <strong>Form</strong> is a content of HTML form. You can use arbitrary HTML, which is allowed inside a form element. You can also use Contact Form 7&#8217;s form-tags here.
nn_NO: <strong>Skjema</strong> inneheld all HTML-koden som utgjer eit kontaktskjema.
    Du kan bruke alle HTML-taggar som er støtta av skjema-element. I tillegg til kortkodene fra Contact Form 7.

en: <strong>Mail (2)</strong> is an additional mail template that works similar to Mail. Mail (2) is different in that it is sent only when Mail has been sent successfully.
nn_NO: <strong>E-post (2)</strong> styrer utsjånaden på samme måte som e-post. Forskjellen er at e-post (2) kun blir sendt når ein vanleg e-post verkeleg har vorte sendt.

en: <strong>Mail</strong> manages a mail template (headers and message body) that this contact form will send when users submit it. You can use Contact Form 7&#8217;s mail-tags here.
nn_NO: <strong>E-post</strong> styrer utseende på e-postene (emnefelt og meldingstekst) som blir sendt hver gang en bruker sender inn dette kontaktskjemaet. Her kan du bruke Contact Form 7 sine 7&#8217;s kortkoder for e-post.

en: <strong>Title</strong> is the title of a contact form. This title is only used for labeling a contact form, and can be edited.
nn_NO: <strong>Tittel</strong> er tittelen på eit kontaktskjema. Tittelen vert kun brukt som merkelapp, og kan redigerast.

en: A form-tag is a short code enclosed in square brackets used in a form content. A form-tag generally represents an input field, and its components can be separated into four parts: type, name, options, and values. Contact Form 7 supports several types of form-tags including text fields, number fields, date fields, checkboxes, radio buttons, menus, file-uploading fields, CAPTCHAs, and quiz fields.
nn_NO: Ein skjema-tag er ein kortkode i hakeparentesar som vert brukt i skjemainnhaldet. Ein skjema-tag generelt representerar eit inntastingsfelt, og komponentane kan delast inn i fire delar: type, navn , alternativ og verdiar. Contact Form 7 støttar fleire typar skjema-tagar inkludert tekstfelt, antall felt, datofelt, avkrysningsboksar, radioknappar, menyar, fil - opplasting felt, CAPTCHA og quiz felt.

en: A mail-tag is also a short code enclosed in square brackets that you can use in every Mail and Mail (2) field. A mail-tag represents a user input value through an input field of a corresponding form-tag.
nn_NO: En mail-tag er også ein kortkode i hakeparenteser som du kan bruke i alle feltene i e-post og e-post (2). En mail-tag representerer brukerinput fra skjemaet.

en: API Key
nn_NO: API - nøkkel

en: API key
nn_NO: API nøkkel

[ctx: API keys]
en: Remove Keys
nn_NO: Fjern nøkkel

en: Acceptable file types
nn_NO: Tillatne filtypar

en: Acceptance checkbox
nn_NO: Avkrysningsboks for godkjenning

en: Additional Settings
nn_NO: Fleire innstillingar

en: Additional Settings (%d)
nn_NO: Fleire innstillingar (%d)

en: Additional headers
nn_NO: Fleire overskrifter

en: Akismet returns a spam response.
nn_NO: Akismet retunerar ein spamrespons.

en: Any information you provide will not be shared with service providers without your authorization.
nn_NO: Informasjon vil ikkje bli delt med andre tjenesteleverandører uten at du har godkjent det.

en: App Secret
nn_NO: App - hemmeleg

en: Attachment file does not exist at %path%.
nn_NO: Filvedlegget finnst ikkje i %path%.

en: Author
nn_NO: Forfatter

en: Available Actions
nn_NO: Tilgjengelige handlinger

en: Before you cry over spilt mail&#8230;
nn_NO: Før du græt over mista e-post&#8230;

en: Cannot create existing contact form.
nn_NO: Kan ikkje opprette eksisterende kontaktskjema.

en: Class attribute
nn_NO: Class eigenskapar

en: Condition
nn_NO: Vilkår

en: Configuration validation completed. %s invalid contact form was found. | Configuration validation completed. %s invalid contact forms were found.
nn_NO[0]: Kontroll av oppsett er fullført. %s ugyldig kontaktskjema vart funne.
nn_NO[1]: Kontroll av oppsett er fullført. %s ugyldige kontaktskjema vart funne.

en: Configuration validation completed. No invalid contact form was found.
nn_NO: Kontroll av oppsett er fullført. Fann ingen ugyldige kontaktskjema.

en: Consented
nn_NO: Godkjent

en: Contact
nn_NO: Kontakt

en: Contact Form
nn_NO: Kontaktskjema

en: Contact Form 7 needs your support.
nn_NO: Contact Form 7 treng di støtte.

en: Contact Forms
nn_NO: Kontaktskjema

en: Contact form %d
nn_NO: Kontaktskjema %d

en: Contact form created.
nn_NO: Kontaktskjema er oppretta.

en: Contact form deleted.
nn_NO: Kontaktskjema er sletta.

en: Contact form saved.
nn_NO: Kontaktskjema er lagra.

en: Copy this shortcode and paste it into your post, page, or text widget content:
nn_NO: Kopier denne kortkoden og lim den inn i ei side, eit innlegg eller ein tekst-widget:

en: Date
nn_NO: Dato

en: Date field
nn_NO: Datofelt

en: Date format that the sender entered is invalid
nn_NO: Datoformatet som avsendaren har skreve inn er ikkje riktig

en: Date is earlier than minimum limit
nn_NO: Nummeret er mindre enn det som er tillate

en: Date is later than maximum limit
nn_NO: Datoen er seinare enn det som er tillate

en: Default value
nn_NO: Standard verdi

en: Delete
nn_NO: Slett

en: Deprecated settings are used.
nn_NO: Utdaterte innstillingar er brukt.

en: Disallowed words (%s) are used.
nn_NO: Ord frå sperrelista som er brukt: (%s)

en: Disallowed words are used.
nn_NO: Ord frå sperrelista er brukt.

en: Dismiss
nn_NO: Lukk

en: Do you need help?
nn_NO: Treng du hjelp?

en: Docs
nn_NO: Dokumentasjon

en: Duplicate
nn_NO: Duplikat

en: Edit
nn_NO: Rediger

en: Edit &#8220;%s&#8221;
nn_NO: Endre &#8220;%s&#8221;

en: Edit Contact Form
nn_NO: Rediger kontaktskjema

en: Email address that the sender entered is invalid
nn_NO: E-postadressa som avsendaren har tasta inn er ikkje gyldig

en: Email marketing
nn_NO: E-postmarkandsføring

en: Enter title here
nn_NO: Skriv inn tittel her

en: Error
nn_NO: Feil

en: Error in deleting.
nn_NO: Feil ved sletting.

en: Exclude lines with blank mail-tags from output
nn_NO: Fjern linjer med tomme taggar når e-posten blir sendt

en: FAQ
nn_NO: OSS

en: FAQ about Configuration Validator
nn_NO: Ofte stilte spørsmål om oppsett-sjekken

en: Field type
nn_NO: Felttype

en: File attachments
nn_NO: Filvedlegg

en: For more information:
nn_NO: For mer informasjon:

en: Form
nn_NO: Skjema

en: Form-tag Generator: %s
nn_NO: Skjema-tag generator: %s

en: Form-tags
nn_NO: Skjema-tags

en: From
nn_NO: Frå

en: From: %s
nn_NO: Frå: %s

en: Getting spammed? You have protection.
nn_NO: Mottek du søppelpost? Du har vern.

en: HTML tags are used in a message.
nn_NO: HTML-taggar vert brukt i meldinga.

en: HTTP Response: %1$s %2$s %3$s from %4$s
nn_NO: HTTP respons: %1$s %2$s %3$s frå %4$s

en: Here are some available options to help solve your problems.
nn_NO: Her er nokre tilgjengelege alternativ som kan hjelpe til å løyse problema.

en: Hovering over a row in the contact forms list will display action links that allow you to manage your contact form. You can perform the following actions:
nn_NO: Dersom du held musa over ei rad i lista med kontaktskjema, vil du sjå kva endringar du kan gjere med akkurat dette kontaktskjemaet. Du kan føreta følgjande endringar:

en: In <strong>Messages</strong>, you can edit various types of messages used for this contact form. These messages are relatively short messages, like a validation error message you see when you leave a required field blank.
nn_NO: I <strong>Meldinger</strong>, kan du redigere ulike tilbakemeldinger som vert brukt av dette kontaktskjemaet. Tilbakemeldingane er relativt korte meldinger, som eksempelvis tilbakemelding på at ein brukar ikkje har fylt ut eit påkravd felt.

en: In the following fields, you can use these mail-tags:
nn_NO: I følgande felt kan du bruke desse e-post-taggane:

en: Insert Tag
nn_NO: Sett inn tagg

en: Integration
nn_NO: Samordning

en: Integration with External API
nn_NO: Integrasjon med ekstern API

en: Invalid key values.
nn_NO: Teksten er ikkje den same.

en: Invalid mailbox syntax is used in the %name% field.
nn_NO: Ugyldig epostkasse-syntaks er brukt i %name%-feltet.

en: Invalid mailbox syntax is used.
nn_NO: Ugyldig e-postkassesyntaks vert brukt.

en: It is not allowed to use files outside the wp-content directory.
nn_NO: Det er ikkje tillete å bruke filer som er utanfor wp-innhaldskatalogen

en: Just another contact form plugin. Simple but flexible.
nn_NO: Endå ei kontaktskjema-innstikk. Enkelt men nyttig.

en: Label
nn_NO: Etikett

en: Mail
nn_NO: E-post

en: Mail (2)
nn_NO: E-post (2)

en: Mail (2) is an additional mail template often used as an autoresponder.
nn_NO: E-post (2) er ein ekstra mal for e-postar, og vert ofte brukt som autosvar.

en: Mail-tags
nn_NO: E-post-tags

en: Manage your contact lists
nn_NO: Administrer dine kontaktlister

en: Manage your email templates
nn_NO: Administrer e-postmalane dine

en: Max
nn_NO: Maks

en: Message Body:
nn_NO: Meldingstekst:

en: Message body
nn_NO: Meldingstekst

en: Messages
nn_NO: Meldingar

en: Misconfiguration leads to mail delivery failure or other troubles. Validate your contact forms now.
nn_NO: Feiloppsett kan føre til e-post som ikkje vert sendt og andre problem. Kontroller kontaktsjema dine no.

en: Multiple form controls are in a single label element.
nn_NO: Fleire skjemakontrollar er plassert inni eit enkelt etikett-element.

en: Not consented
nn_NO: Ikkje godkjent

en: Number format that the sender entered is invalid
nn_NO: Tallformatet som avsendaren har skreve inn er ikkje riktig

en: Number is larger than maximum limit
nn_NO: Nummeret er større enn maksimalkravet

en: Number is smaller than minimum limit
nn_NO: Nummeret er mindre enn minstekravet

en: On this screen, you can edit a contact form. A contact form is comprised of the following components:
nn_NO: I dette skjermbilde kan du redigere kontaktskjema. Et kontaktskjema består av følgende komponenter:

en: On this screen, you can manage contact forms provided by Contact Form 7. You can manage an unlimited number of contact forms. Each contact form has a unique ID and Contact Form 7 shortcode ([contact-form-7 ...]). To insert a contact form into a post or a text widget, insert the shortcode into the target.
nn_NO: Her kan du administrere alle kontaktskjemaene som er laga med Contact Form 7. Du kan administrere eit ubegrensa antall kontaktskjema. Kvart kontaktskjemaet har ein unik ID, og ein unik kortkode som eksmpelvis: ([contact-form-7 …]). Kortkodene gjer det enkelt å inkludere kontaktskjema på sider, innlegg eller tekst-småprogram.

en: On this screen, you can manage services that are available through Contact Form 7. Using API will allow you to collaborate with any services that are available.
nn_NO: På denne skjermen kan du administrere tjenester som er tilgjengelige via Contact Form 7. Å bruke API vil tillate deg å samarbeide med alle tjenester som er tilgjengelige.

en: One or more fields have an error. Please check and try again.
nn_NO: Eit eller fleire felt har ein feil. Ver venleg å sjekke og prøv igjen.

en: Overview
nn_NO: Oversikt

en: Professional services
nn_NO: Professjonelle tenester

en: Questions and answers
nn_NO: Spørsmål og svar

en: Quiz
nn_NO: Spørsmål

en: Range
nn_NO: Skala

en: Save
nn_NO: Lagre

en: Save Changes
nn_NO: Lagre endringar

en: Search Contact Forms
nn_NO: Søk i kontaktskjema

en: Secret Key
nn_NO: Hemmeleg nøkkel

en: Select an email template:
nn_NO: Vel ein e-postmal:

en: Select lists to which contacts are added:
nn_NO: Vel lister som kontaktene skal legges til:

en: Send a welcome email to new contacts
nn_NO: Send en velkomste-post til nye kontaktar

en: Sender email address does not belong to the site domain.
nn_NO: Avsendar si e-postadresse tilhører ikkje nettstaden sitt domene.

en: Sending mail has been aborted.
nn_NO: Sending av e-post har blitt avbrote.

en: Settings
nn_NO: Innstillinger

en: Settings saved.
nn_NO: Innstillingar lagra.

en: Shortcode
nn_NO: Kortkode

en: Site Key
nn_NO: Nøkkel for nettstaden

en: Slider
nn_NO: Glidebrytar

en: Spinbox
nn_NO: Tallboks med piler

en: Subject
nn_NO: Emne

en: Subject: %s
nn_NO: Emne: %s

en: Submission was referred to as spam
nn_NO: Innsendinga  vart markert som søppelpost

en: Submit
nn_NO: Send inn

en: Submit button
nn_NO: Send-inn-knapp

en: Submitted nonce is invalid.
nn_NO: Brukt eingangsord er ugyldig.

en: Support
nn_NO: Brukarstøtte

en: Support forums
nn_NO: Hjelpeforum

en: Telephone number that the sender entered is invalid
nn_NO: Telefonnummeret som avsendaren har tasta inn er ikkje gyldig

en: Thank you for your message. It has been sent.
nn_NO: Takk for meldinga di. Den er no send.

en: The answer to the quiz is incorrect.
nn_NO: Svaret på spørsmålet er feil.

en: The code that sender entered does not match the CAPTCHA
nn_NO: Koden som avsender skrev inn stemmer ikkje med CAPTCHA-bildet

en: The fourth parameter ($mail_tag) must be an instance of the WPCF7_MailTag class.
nn_NO: Den fjerde parameteren ($mail_tag) må vere ein instans av WPCF7_MailTag-klassen.

en: The requested contact form was not found.
nn_NO: Kontaktskjemaet vart ikkje funne.

en: The total size of attachment files is too large.
nn_NO: Total storleik på vedlagde filer er for stort.

en: There are invalid mail header fields.
nn_NO: Det finnst ugyldige mail-header-felt.

en: There are terms that the sender must accept
nn_NO: Det er vilkår som avsendaren må godkjenne

en: There is a field that the sender must fill in
nn_NO: Det er eit felt som må fyllast ut

en: There is a field with input that is longer than the maximum allowed length
nn_NO: Eit av felta har for mange teikn

en: There is a field with input that is shorter than the minimum allowed length
nn_NO: Eit av felta har for få teikn

en: There is a possible empty field.
nn_NO: Det er moglegvis eit tomt felt.

en: There was an error deleting the contact form.
nn_NO: Det skjedde ein feil under sletting av kontaktskjemaet.

en: There was an error saving the contact form.
nn_NO: Det skjedde ein feil under lagring av kontaktskjemaet.

en: There was an error trying to send your message. Please try again later.
nn_NO: Det har oppstått ein feil under sending av meldinga di. Prøv att seinare.

en: There was an error uploading the file.
nn_NO: Det var ein feil under opplasting av fila.

en: There was an unknown error uploading the file.
nn_NO: Det har oppstått ein ukjend feil under opplastinga av fila.

en: This contact form contains CAPTCHA fields, but the necessary libraries (GD and FreeType) are not available on your server.
nn_NO: Dette kontaktskjemaet inneheld CAPTCHA-felt, men de n&oslash;dvendige bibliotekene (GD og FreeType) er ikkje tilgjengelig p&aring; din tenar.

en: This contact form contains CAPTCHA fields, but the temporary folder for the files (%s) does not exist or is not writable. You can create the folder or change its permission manually.
nn_NO: Dette kontaktskjemaet inneholder CAPTCHA-felt, men den midlertidige mappa for filene (%s) finnst ikkje eller er skrivebeskytta. Du kan opprette mappa eller endre tillatingane manuelt.

en: This contact form has file uploading fields, but the temporary folder for the files (%s) does not exist or is not writable. You can create the folder or change its permission manually.
nn_NO: Dette kontaktskjemaet inneheld opplastingsfelt, men den midlertidige mappa for filene (%s) finns ikkje eller er skrivebeskytta. Du kan opprette mappa eller endre løyva manuelt.

en: This contact form is available only for logged in users.
nn_NO: Dette kontaktskjemaet er berre tilgjengeleg for innlogga brukarar.

en: Title
nn_NO: Tittel

en: To
nn_NO: Til

en: To use CAPTCHA, you need %s plugin installed.
nn_NO: For å bruke CAPTCHA, må du ha innstikket %s installert.

en: URL that the sender entered is invalid
nn_NO: Nettadressa som avsendaren har tasta inn er ikkje gyldig

en: Unavailable HTML elements are used in the form template.
nn_NO: Utilgjengelege HTML-element er brukt i skjemamalen.

en: Unavailable names (%names%) are used for form controls.
nn_NO: Utilgjengelig namn (%names%) vert brukt til skjemakontrollar.

en: Untitled
nn_NO: Utan tittel

en: Uploaded file is not allowed for file type
nn_NO: Opplasta filtype er ikkje tillaten

en: Uploaded file is too large
nn_NO: Opplasta fil er for stor

en: Uploading a file fails for PHP error
nn_NO: Opplastinga var mislukka p&aring; grunn av PHP-feil

en: Uploading a file fails for any reason
nn_NO: Opplastinga var misslukka

en: Use HTML content type
nn_NO: Bruk HTML

en: Use Mail (2)
nn_NO: Bruk e-post (2)

en: User-Agent string is unnaturally short.
nn_NO: Nettlesar-strengen er unaturleg kort.

en: Validate %s contact form now | Validate %s contact forms now
nn_NO[0]: Validerar %s kontaktskjema no
nn_NO[1]: Validerar %s kontaktskjema no

en: Validate Configuration
nn_NO: Stadfeste oppsett

en: Validate Contact Form 7 Configuration
nn_NO: Kontroller "Contact Form 7"-instillingar

en: Validation errors occurred
nn_NO: Feil oppstod

en: Welcome email
nn_NO: Velkomst e-post

en: Y/m/d
nn_NO: d/m/Y

en: You are not allowed to access contact forms.
nn_NO: Du har ikkje tilgang til kontaktskjema.

en: You are not allowed to access the requested contact form.
nn_NO: Du har ikkje tilgang til dette kontaktskjemaet.

en: You are not allowed to create a contact form.
nn_NO: Du har ikkje lov til å opprette eit kontaktskjema.

en: You are not allowed to delete this item.
nn_NO: Du har ikkje lov til å slette dette elementet.

en: You are not allowed to edit this contact form.
nn_NO: Du har ikkje tillating til å endre dette kontaktskjemaet.

en: You are not allowed to edit this item.
nn_NO: Du har ikkje lov til å redigere dette.

en: You are not allowed to upload files of this type.
nn_NO: Du har ikkje lov til å laste opp filer av denne typen.

en: You are not allowed to validate configuration.
nn_NO: Du har ikkje lov til å stadfeste oppsettet.

en: You can also use this old-style shortcode:
nn_NO: Du kan også bruke gammeldagse kortkoder:

en: You have no active email template yet.
nn_NO: Du har ingen aktiv e-postmal endå.

en: You have no contact list yet.
nn_NO: Du har ingen kontaktlister endå.

en: You may need to first sign up for an account with the service that you plan to use. When you do so, you would need to authorize Contact Form 7 to access the service with your account.
nn_NO: Du må kanskje registrere deg først med ein konto for tenesta som du har tenkt å bruke. Når du gjer det, vill du trenge å autorisere Contact Form 7 tilgangen til tenesta med kontoen din.

en: You must accept the terms and conditions before sending your message.
nn_NO: Du må godta vilkåra før du sender meldinga.

en: Your email
nn_NO: E-post

en: Your entered code is incorrect.
nn_NO: Koden du skreiv inn er feil.

en: Your message
nn_NO: Melding

en: Your name
nn_NO: Namnet ditt

en: acceptance
nn_NO: godkjenning

en: checkboxes
nn_NO: avkrysningsbokser

en: date
nn_NO: dato

en: docs
nn_NO: dokument

en: drop-down menu
nn_NO: nedtrekksliste

en: email
nn_NO: e-post

en: file
nn_NO: fil

en: g:i a
nn_NO: H:i

en: number
nn_NO: nummer

en: radio buttons
nn_NO: radioknapper

en: reCAPTCHA is active on this site.
nn_NO: reCAPTCHA er aktiv på denne nettstaden.

en: reCAPTCHA response token is empty.
nn_NO: reCAPTCHA svarsymbol er tomt.

en: reCAPTCHA score (%1$.2f) is lower than the threshold (%2$.2f).
nn_NO: reCAPTCHA skår (%1$.2f) er lågare enn terskelen (%2$.2f).

en: submit
nn_NO: Send inn

en: tel
nn_NO: tlf.

en: text
nn_NO: tekst

en: text area
nn_NO: tekstområde
